کاهش 90 درصدی تولید صنایع درب و پنجره سازی/رونق مسکن منجر به رونق اقتصادی است

دبیر انجمن درب و پنجره‌سازان ساختمان گفت: یک بنگاه خرد درب و پنجره سازی آلومینیوم در دوران رونق ساخت و ساز مسکن در سال 91 در ماه نزدیک به 750 کیلوگرم درب و پنجره آلومینیومی تولید می‌کرد، اما این رقم به طور میانگین به کمتر از 50 کیلوگرم رسیده است.

زمان مطالعه 2 دقیقه

کاهش 90 درصدی تولید صنایع درب و پنجره سازی/رونق مسکن منجر به رونق اقتصادی است

حسین انتشاری، دبیر انجمن درب و پنجره‌سازان ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ضمن تشریح وضعیت شغلی این حوزه گفت: صنعت درب و پنجره‌سازی کاملا وابسته به حوزه ساخت و ساز مسکن است و رونق بازار ساخت مسکن می‌تواند زمینه را برای رونق فعالیت ما فراهم کند و به همین ترتیب رکود ساخت و ساز نیز عره فعالیت را از ما خواهد گرفت.

*کاهش 90 درصدی تولید صنایع درب و پنجره سازی

دبیر انجمن درب و پنجره‌سازان ساختمان، در بیان تاثیر رکود سنگین 7 ساله در حوزه ساخت و ساز گفت: اگر بخواهم بدون پرده صحبت کنم، باید بگویم رکود ساخت و ساز مسکن زمینه نابودی صنعت ما را فراهم کرده است، چرا که این رکود در سال‌های زیادی تداوم داشته و زمینه فشار اقتصادی گسترده‌ای را مهیا ساخته است.

وی با اشاره به کاهش تولید و ضرر فعالان حوزه درب و پنجره سازی ادامه داد: اگر بخواهم شرایط را به طور دقیق تبیین کنم، یک بنگاه خرد درب و پنجره سازی آلومینیوم در دوران رونق ساخت و ساز مسکن در سال 91 در ماه نزدیک به 750 کیلوگرم درب و پنجره آلومینیومی تولید می‌کرد، اما در شرایط کنونی این رقم به طور میانگین به کمتر از 50 کیلوگرم رسیده و عمدتا مربوط به تعمیر و نگهداری است.

*رونق مسکن زمینه رونق اقتصادی است

انتشاری، ضمن تشریح این نکته که ساخت و ساز مسکن تنها راه نجات این صنعت است گفت: اخذ یک پروژه ساخت و ساز به آرزوی فعالین این حوزه تبدیل شده و بدون شک ما از هر طرحی که زمینه رونق صنعتمان را فراهم می‌کند، استقبال می‌کنیم. چرا که رونق کار ما زمینه جلوگیری از بیکاری کارگران مان را به وجود می‌آورد.

دبیر انجمن درب و پنجره‌سازان ساختمان با اشاره طرح جهش تولید و تامین مسکن گفت: شنیده‌ام که مجلس قصد دارد ساخت 1 میلیون واحد مسکونی را به دولت تکلیف کند، از جانب صنایع وابسته به حوزه ساختمان سازی ضمن استقبال از این طرح باید بگویم، رونق ساخت و ساز مسکن در شرایط کنونی علاوه بر صاحب‌خانه کردن مردم زمینه رونق اقتصاد را هم فراهم می‌کند.کاهش 90 درصدی تولید صنایع درب و پنجره سازی/رونق مسکن منجر به رونق اقتصادی است

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات