شهرهای جدید برای جذب جمعیت جذابیت ایجاد کنند / رفع نیاز کلانشهرها از طریق شهرک‌سازی در شهرهای جدید

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در جلسه نظارت بر اقدامات انجام گرفته در حوزه طرح نهضت ملی مسکن گفت: شرکت‌ها و پیمانکاران برای به سرانجام رساندن طرح اهتمام داشته و هرچه سریعتر وضعیت پروژه‌های باقی‌مانده را مشخص کنند.

زمان مطالعه 2 دقیقه

شهرهای جدید برای جذب جمعیت جذابیت ایجاد کنند / رفع نیاز کلانشهرها از طریق شهرک‌سازی در شهرهای جدید

حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در جلسه نظارت بر اقدامات انجام گرفته در حوزه طرح نهضت ملی مسکن با تأکید بر اینکه خوشبختانه شهرهای جدید در عملیات اجرایی پروژه ها نسبت به سایر دستگاه ها در وضعیت بهتری قرار دارند گفت: از شرکت های تابعه قراردادهای مشارکت مدنی، مراحل افزایش وام و تزریق منابع مالی از بانک به پروژه ها را برای پیشبرد هرچه بیشتر طرح های مذکور به جدیت پیگیری کنند و در موارد لازم برای تحویل اراضی طرح نهضت ملی به ویژه در استان تهران مذاکرات لازم با ادارات کل راه و شهرسازی استان ها را به انجام برسانند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: پیمانکاران برای به سرانجام رساندن طرح نهضت ملی مسکن همت ویژه به کار گرفته و هر چه سریعتر وضعیت پروژه های باقی مانده را مشخص کنند.

وی ادامه داد: در برخی از شهرها اصلی ترین مسئله فعلی، کندی در پیشرفت پروژه ها بوده که این عقب ماندگی ها باید هر چه زودتر جبران شود، به همین دلیل تسریع در روند پروژه های اجرایی از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین وضعیت متقاضیانی که در سامانه طرح های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کرده اند، باید سریعاً تعیین تکلیف شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در زمینه تأمین زمین در شهرهای جدید برای پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن، گفت: شهرهای جدید فعلی باید با هر روش ممکن باید با احداث شهرک و شهرهای جدید دیگر پاسخگوی نیاز کلانشهرها باشند.

به گزارش شرکت عمران شهرهای جدید، طاهرخانی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به شهرهای جدید نیازمند (شهرهایی که دارای جمعیت و رشد توسعه ای کمتری هستند) بیان کرد: این شهرها موظف هستند از طرق گوناگون مانند واگذاری های گروهی، نوع ساخت و ساز، نوع زمین و ... برای جذب جمعیت و ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن جذابیت ایجاد کنند. شهرهای جدید باید نقش بسزایی را در برنامه گسترده تامین مسکن که به تازگی از سوی دولت آغاز شده است به خود اختصاص دهند و با تزریق تسهیلات بانکی، افزایش سرمایه گذاری و جذب جمعیت خود را ارتقا دهند.شهرهای جدید برای جذب جمعیت جذابیت ایجاد کنند / رفع نیاز کلانشهرها از طریق شهرک‌سازی در شهرهای جدید

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات