مصوبه جدید اخذ مالیات از خانه های خالی؛ سد محکمی در برابر فرار مالیاتی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا با تعیین تکلیف و اجرای قانون جدید اخذ مالیات از خانه های خالی تمام خلاء های موجود در حوزه شناسایی این خانه ها و چگونگی اخذ مالیات از مالکان رفع خواهد شد؛ قانون جدید اجازه فرار مالیاتی را به مالکان مذکور نخواهد داد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

مصوبه جدید اخذ مالیات از خانه های خالی؛ سد محکمی در برابر فرار مالیاتی

احمد جباری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد دولت در اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم و ساماندهی خانه های خالی از سکنه، گفت: در چند ماه اخیر وزارت راه و شهرسازی اقداماتی را برای طراحی سامانه املاک و اسکان و شناسایی خانه های خالی از سکنه انجام داده، اما طبق آمارهای اعلامی، میزان ارسال پیامک به مالکان خانه های شناسایی شده با اطلاعات پیشین این حوزه فاصله دارد.

اطلاعات وزارت راه از وضعیت خانه های خالی از سکنه جامع نیست

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر وزارت راه و شهرسازی در مکانیزم شناسایی مساکن خالی از روش خوداظهاری استفاده می کند، یعنی آنکه به مالکان پیامک ارسال کرده و می خواهد که در سامانه مذکور اطلاعاتشان را وارد کنند، این به معنای آن است که اطلاعات وزارت راه از وضعیت خانه های خالی از سکنه جامع نیست.

وی گفت: به نظر من عملکرد وزارت راه و شهرسازی در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی ریشه در خلاء های ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم دارد، از این رو نمایندگان مجلس یازدهم در طرحی نسبت به اصلاح و تقویت این قانون اقدام کردند.

قانون جدید اخذ مالیات از خانه های خالی اجازه فرار مالیاتی را به مالکان نخواهد داد

جباری ادامه داد: اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم در گام نخست خوب و قابل قبول است، اما قطعا با تعیین تکلیف و اجرای قانون جدید اخذ مالیات از خانه های خالی خلاء های موجود در حوزه شناسایی این خانه ها و چگونگی اخذ مالیات از مالکان رفع خواهد شد؛ قانون جدید اجازه فرار مالیاتی را به مالکان مذکور نخواهد داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: در شرایط کنونی نمی توان به درستی درباره عملکرد دولت در ساماندهی خانه های خالی از سکنه نظر داد، زیرا به نظر من بحث شناسایی و اخذ مالیات از این مساکن تازه از زمان اجرای قانون جدید مجلس به صورت گسترده عملیاتی خواهد شد، از این رو پیش بینی می شود که نتایج مصوبه اخیر مجلس در یک بازه یک ساله مشهود خواهد شد./مصوبه جدید اخذ مالیات از خانه های خالی؛ سد محکمی در برابر فرار مالیاتی

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات