ادامه روند نزولی تورم در بخش مسکن + جدول

رشد قیمت مسکن در 12 ماه منتهی به آبان ماه امسال 17.7 درصد بوده که نسبت به 12 ماه منتهی به آبان ماه 99 که معادل 118.2 درصد رشد داشت، نشان دهنده سیر نزولی کاهش تورم در بخش مسکن است.

زمان مطالعه 1 دقیقه

ادامه روند نزولی تورم در بخش مسکن + جدول

در آبان ماه سال 1400، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود 7.3 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 33.5 و 63.5 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 320.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل 1.2 درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 17.7 درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه آبان ماه سال 1399 (معادل 118.2 درصد) به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد قیمت مسکن در سال جاری است.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در آبان ماه سال جاری در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 32 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین در ماه مورد بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 51.6 و 54.9 درصد رشد نشان می‌دهد.

جدول متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی و تعداد معاملات واحد های مسکونی انجام شده در مناطق 22 گانه شهر تهران


ادامه روند نزولی تورم در بخش مسکن + جدول

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات