بازار اجاره را به‌طور نسبی کنترل کردیم / نرخ مصوب شامل قراردادهای جدید اجاره نمی‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر مسکن گران نشود مستاجران نباید نگران افزایش اجاره‌بها باشند، گفت: می‌توان گفت بازار اجاره کنترل شده اما این کنترل نسبی است.

زمان مطالعه 1 دقیقه

بازار اجاره را به‌طور نسبی کنترل کردیم / نرخ مصوب شامل قراردادهای جدید اجاره نمی‌شود

محمود محمودزاده درباره اثرگذاری تعیین سقف اجاره بها در بازار مسکن اظهار داشت: در ابتدا باید به این نکته توجه شود قیمت گذاری مصوب و تعیین سقف اجاره فقط شامل قراردادهای تمدید اجاره می شود و در اجاره های جدید قابلیت قیمت گذاری وجود ندارد.

وی ادامه داد: هدف از اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در این طرح، فقط اجاره های تمدید بوده با این هدف که تخلیه و جابه جایی در شرایط شیوع کرونا کاهش یابد. بنابراین برای قراردادهای تمدید ضابطه سقف افزایش بها تا 25 درصد تعریف شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به طور قطع این مصوبات در بازار اجاره اثرگذار بوده است، افزود: می توان گفت بازار اجاره کنترل شده اما این کنترل نسبی است.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که گفته می شود رشد اجاره در بازار مسکن متناسب با افزایش ارزش ملک کشش دارد، گفت: تعیین اجاره بها متناسب با ارزش ملک یک واقعیت است اما نکته بسیار مهم توان پرداخت مردم است از این رو قیمت ها در بازار همواره براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.

وی با تاکید بر اینکه در بحث تعیین قیمت ها توان مردم برای پرداخت اجاره را هم باید در نظر گرفت، اظهار داشت: طبیعت بازار این است که براساس توان متقاضی و میزان عرضه خود را تنظیم کند و قیمت ملک تنهایی برای تعیین قیمت ها ملاک نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر قیمت ملک ثابت بماند و همین شرایط ادامه داشته باشد، مستاجران نباید نگران افزایش نرخ اجاره باشند، گفت: از سوی دیگر بازار اجاره به طور قطع به ساخت 4 میلیون واحد مسکونی واکنش نشان می دهد و این موضوع هم در بازار اثرگذار خواهد بود.بازار اجاره را به‌طور نسبی کنترل کردیم / نرخ مصوب شامل قراردادهای جدید اجاره نمی‌شود

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات