شرایط بازنگری طرح هادی سه هزار و 700 روستای کشور فراهم شد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور اعلام کرد: طرح هادی بیش از سه هزار و 700 روستای کشور در این بنیاد تهیه و بازنگری شده است.

زمان مطالعه 3 دقیقه

شرایط بازنگری طرح هادی سه هزار و 700 روستای کشور فراهم شد

محمدرضا شاملو سه شنبه در سفر به شهرستان لامرد فارس با تاکید بر ممنوعیت ساخت‌ و ساز در اراضی کشاورزی و مرغوب روستاها، گفت: بسیاری از درخواست‌ها برای افزایش محدوده روستا عمدتا از سوی افراد غیربومی‌ مطرح می‌شود اما بنیاد مسکن اجازه ساخت‌ و ساز در اراضی کشاورزی و مرغوب روستا را نخواهد داد.

وی ادامه داد: روستاهایی که خواستار افزایش محدوده باشند با در نظر گرفتن کاربری اراضی و حفظ آب و خاک مورد بررسی قرار می‌گیرند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به افزایش 2.5 برابری اعتبار طرح های عمران روستایی منابع ملی و استانی نسبت به سال گذشته، گفت: هشت هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای پروژه های عمرانی و بهسازی روستاهای سراسر کشور اختصاص داده شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در طرح جامع مسکن مقاوم‌سازی سالانه 200 هزار مسکن روستایی پیش‌بینی شده است گفت: سالانه به طور متوسط 200 هزار واحد مسکن روستایی با مصوبات دولت و همکاری سیستم بانکی مقاوم‌سازی شده است، در حال حاضر بیش از 50 درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه امسال تسهیلات مسکن روستایی با دو برابر شدن از 50 میلیون تومان به 100 میلیون تومان رسیده است، افزود: فارس جزو استان‌هایی است که در حوزه مقاوم‌سازی مسکن روستایی مطلوب عمل کرده است.

شاملو با اشاره به اینکه در طرح جامع مسکن مقاوم‌سازی سالانه 200 هزار مسکن روستایی پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: این مهم در ماده 59 قانون ششم توسعه نیز مورد توجه قرار گرفته و امید است که همواره ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 میلیون و 39 هزار و 700 روستا طرح هادی دارد، گفت: در زمینه اجرا و بهسازی طرح هادی در بیش از 21 هزار روستا طرح به اجرا درآمده و شاخص برخورداری مناطق روستایی 54 درصد است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز در حاشیه این بازدید اظهار داشت : شاخص های توسعه روستایی دراستان فارس فراتر از متوسط کشوری است اما همچنان بسیاری از روستاهای این استان به ویژه در مناطق جنوبی و شهرستان های مهر و لامرد نیازمند توجه بیشتری است.

عطا الله زمانی به ساخت 3500 واحد مسکونی ویژه اقشار آسیب پذیر و نیازمند در استان فارس اشاره کرد و گفت: در کنار این فعالیت ها هزاران واحد مسکونی در استان فارس از خدمات تسهیلات مقاوم سازی بهره مند شده اند ، همچنین بنیاد مسکن با پرداخت وام های بلا عوض برای تامین مسکن نیازمندان و ترمیم واحد های مسکونی خسارت دیده از حوادث کوشیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس همچنین گفت: اجرای 498 طرح جدید هادی روستایی با اعتبار 869 میلیارد و 500 میلیون ریال از اولویت‌های امسال بنیاد مسکن استان در مناطق روستایی است.

زمانی افزود: 106 میلیارد ریال اعتبار برای بازنگری طرح‌های هادی استان اختصاص داده خواهد شد که این طرح‌ها تا پایان امسال عملیاتی می‌شوند و بخش قابل توجهی از این اعتبارات به شهرستان لامرد و مهر اختصاص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس خاطرنشان کرد: 2 هزار و 400 روستای بالای 20 خانوار در استان طرح هادی روستایی دارند و تامین اعتبار این طرح‌ها برای سایر روستاها با پیگیری نمایندگان مجلس میسر می‌شود.

شهرستان لامرد در فاصله 362 کیلومتری جنوب شیراز دراستان فارس قرار دارد.شرایط بازنگری طرح هادی سه هزار و 700 روستای کشور فراهم شد

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات