تعیین‌تکلیف حدود ۳۰۰۰۰ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در بنیاد مسکن

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اعلام تعیین‌تکلیف حدود ۳۰ هزار متقاضی مسکن ملی و واریز وجه اولیه توسط آنها به میزان ۱۲۵۰ میلیارد تومان، گفت: متقاضیانی که کمتر از ۴۰ میلیون تومان واریز کرده باشند از طرح خارج می‌شوند.

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعیین‌تکلیف حدود ۳۰۰۰۰ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در بنیاد مسکن

به گزارش ایلنا، جواد حق‌شناس در خصوص آخرین روند احداث مسکن در طرح اقدام ملی مسکن که تحت‌مسئولیت بنیاد مسکن به شکل مستقیم و غیرمستقیم احداث خواهد شد، گفت: ۲۹ هزار و ۹۳۴ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تحت‌مسئولیت بنیاد تاکنون واریز وجه داشته‌اند که معادل ۱۲۵۰ میلیاردتومان است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مبلغ اولیه پرداخت‌های طرح اقدام ملی مسکن ۴۰ میلیون تومان است، توضیح داد: ۲۹ هزار و ۹۳۴ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد هستند که واریز وجه انجام داده‌اند، از این تعداد ۱۴ هزار و ۷۳۱ واحد به شکل مستقیم توسط بنیاد مسکن احداث و تکمیل و تحویل می‌شود که از این تعداد ۱۳ هزار و ۶۵ واحد در ۷۷ پروژه از مرحله دریافت پروانه تا پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی، پروژه های احداث مسکن ملی آنها آغاز شده است.

حق‌شناس ادامه داد: قرعه‌کشی متقاضیان انفرادی و گروهی که واحدهای مسکن ملی آنها توسط بنیاد مسکن احداث نخواهد شد انجام شده است که در همین خصوص، ۶ هزار و ۹۲۸ نفر متقاضی انفرادی و گروهی قرعه کشی شده به پروژه ها معرفی و متصل شدند

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ هزار واحد از ۲۹ هزار و ۹۳۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن که مستقیم و غیرمستقیم توسط بنیاد و با مدیریت بنیاد در صورت تامین زمین احداث خواهند شد تعیین تکلیف شده اند.

حق‌شناس اعلام کرد: حدود ۸ هزار واحد نیز هستند که افراد واریز وجه کردند ولی هنوز سازمان ملی زمین و مسکن با وجود تلاش های فراوان برای این تعداد، زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین نکرده است. چندی پیش معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز در این خصوص دستور ویژه برای پیگیری دادند.

مدیر مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه برنامه دولت برای طرح اقدام ملی مسکن تحت‌مسئولیت بنیاد مسکن ۱۳۸ هزار واحد است، گفت: ۱۳۸ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن جزو برنامه‌ای است که دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برعهده بنیاد مسکن نهاده است. آنچه که می‌تواند مستعد شروع شدن باشد، دو مطلب است اول آنکه متقاضی ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه را واریز کرده باشد. همچنین، زمین موردنیاز اجرای طرح برای افراد تامین شده باشد.

وی افزود: شاهد هستیم افرادی در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده و پذیرفته شده‌اند اما واریز وجه توسط آن دسته از متقاضیان انجام نشده است. همچنین ۸ هزار نفر متقاضی مسکن ملی هستند که پول واریز کرده‌اند اما زمین آنها برای احداث مسکن، تخصیص نیافته است.

مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن در حال حاضر متعهد به احداث و تکمیل واحدهای مسکونی ملی برای ۲۹ هزار و ۹۳۴ نفر است، گفت: متقاضیانی که کمتر از ۴۰ میلیون تومان واریز کرده باشند از طرح خارج می‌شوند.

حق‌شناس تصریح کرد: شرط اساسی و الزامی برای اتصال افراد به طرح اقدام ملی مسکن و تکمیل واحدها برای متقاضیان مشخص شده که واریز مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

وی با توجه به اهمیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با وجود عدم مسئولیت برای تامین زمین برای برخی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن به دلیل اهمیت موضوع و برای همکاری با اجرای این طرح، برای یکهزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، زمین تامین کرد و در اختیار متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن قرار داد.

وی یادآور شد: برنامه دولت برای احداث ۱۳۸ هزار واحد مسکن ملی برای بنیاد مسکن زمانی محقق خواهد شد که متقاضیان واریز اولیه وجه داشته باشند و برای تمامی آنها زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده باشد.

تعیین‌تکلیف حدود ۳۰۰۰۰ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در بنیاد مسکن

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات