امضای تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت 50هزار واحد مسکونی در مناطق آزاد

معاون وزیر راه و شهرسازی از عقد تفاهم‌نامه با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای احداث 50 هزار واحد مسکونی خبر داد و اعلام کرد: اجرای این تفاهم‌نامه در زمانبندی مقرر، پیگیری می‌شود.

زمان مطالعه 1 دقیقه

امضای تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت 50هزار واحد مسکونی در مناطق آزاد

«محمود محمودزاده» در خصوص تامین اراضی در مناطق آزاد برای اجرای نهضت ملی مسکن، اعلام کرد: برخی از شهرهای کشور در محدوده جغرافیایی مناطق آزاد واقع شده‌اند که گرچه نیاز به مسکن در آنها وجود دارد اما مدیریت اراضی مناطق آزاد، تحت‌اختیار وزارت راه و شهرسازی نیست و در اختیار سازمان منطقه آزاد است.

وی گفت: به همین منظور نیز تفاهم‌نامه‌ای با مناطق آزاد برای احداث 50 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به امضا رسیده است.

معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه برخی از ساکنان محدوده جغرافیایی مناطق آزاد نیاز به تقویت در حوزه مسکن دارند، افزود: طبق آمارها بخشی از تفاهم‌نامه با مناطق آزاد در منطقه ماکوی آذربایجان‌غربی در حال احداث است.

محمودزاده توضیح داد: شهرهای مهمی همچون آبادان، خرمشهر، کیش، قشم و ... در مناطق آزاد واقع هستند و ساکنان آن مناطق نیز توقع دارند تا دولت بخشی از طرح نهضت ملی مسکن را در آن مناطق اجرایی و عملیاتی کند که توقع به جایی است.

وی اظهار امیدواری کرد تا وزارت راه و شهرسازی در همکاری با دبیرخانه مناطق آزاد، پروژه‌هایی را برای افراد واجد شرایط در مناطق آزاد در راستای اجرای نهضت ملی مسکن برنامه‌ریزی و اجرایی کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تفاهم‌نامه تامین اراضی 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن در مناطق آزاد برای احداث واحدهای مسکونی، پیگیری می‌شود.



امضای تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت 50هزار واحد مسکونی در مناطق آزاد





دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات