وزیردفاع: برای حل مشکل مسکن باید صنعتی‌سازی را در کشور افزایش دهیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توسعه صنعتی‌سازی ساختمان را یکی از روش‌های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهادها و سازمان‌های مسئول کشوری قرار دهد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

وزیردفاع: برای حل مشکل مسکن باید صنعتی‌سازی را در کشور افزایش دهیم

امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از کارخانه صنعتی ساختمان این وزارتخانه، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت دفاع در حوزه صنعت ساختمان گفت: هدف اجرای این طرح تولید ساختمان‌های پیش ساخته فلزی به روش نوین است که به منظور تسریع در تحقق اهداف مزبور قرارگاهی تحت عنوان « قرارگاه ساخت» در وزارت دفاع تشکیل شده تا با ایجاد ظرفیت‌های لازم مسیر پیشرفت فرایند صنعتی‌سازی ساختمان را دنبال کند.

وی اظهار کرد: در این روش عمر ساختمان از 25 تا 30 سال به متوسط 100 سال افزایش می‌یابد. همچنین ضمن افزایش مقاومت ساختمان در زلزله‌های با ریشتر بالا، سرعت ساخت ساختمان نیز که هم اکنون به طور متوسط 36 ماه است به شش ماه کاهش می‌یابد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: بنابراین اتخاذ سیاست توسعه صنعتی‌سازی ساختمان یکی از روش‌های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.

سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه وزارت دفاع قرار نیست به یک انبوه ساز تبدیل شود، اظهار داشت: هدف ما تامین نیازهای نیروهای مسلح وحل مشکلات مردم در این حوزه است. لذا وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهادها و سازمان‌های مسئول کشوری قرار دهد.

وی یادآورشد: ما این توانمندی را داریم با هر ظرفیتی که مورد تقاضا باشد این کارخانه را در هر جایی احداث کنیم؛ تکنولوژی و ماشین آلات مورد نیاز همگی بومی سازی شده و فرایند صنعتی سازی ساختمان از ایده تا محصول امروز در وزارت دفاع صورت می‌گیرد.

در همین رابطه وزیر دفاع ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک ساخت مسکن صنعتی به عنوان یک فرهنگ در کشور نهادینه شود.

وزیر راه و شهرسازی هم در جریان این بازدید با تقدیر از اقدامات وزارت دفاع در حوزه صنعتی سازی ساختمان ، وزارت دفاع را پیشران و پیشرو در عرصه‌های مختلف ملی عنوان کرد.

رستم قاسمی پیشرفت و صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع را ارزشمند عنوان کرد و گفت: این مهم باید هر چه سریعتر در بخش‌های مختلف کشور پیاده سازی، اجرا و توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه صنعتی‌سازی ساختمان کاهش هزینه ساخت و به تبع آن کاهش هزینه مسکن توسط مردم را در پی خواهد داشت، تصریح کرد: وزارت مسکن و شهرسازی برای پیشبرد و توسعه کارخانه صنعتی سازی ساختمان اهتمام و تعامل هر چه بیشتر خود را با وزارت دفاع افزایش خواهد داد.وزیردفاع: برای حل مشکل مسکن باید صنعتی‌سازی را در کشور افزایش دهیم

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات