ابلاغِ احداث شهر جدید در «جاسک» از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه، مصوبه شورای عالی شهرسازی در خصوص موافقت با احداث شهر جدید در استان هرمزگان در شهر جاسک را به استاندار ابلاغ کرد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

ابلاغِ احداث شهر جدید در «جاسک» از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی

«فرزانه صادق مالواجرد» معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به «مهدی دوستی»، استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه هرمزگان و «حبیب الله طاهرخانی» مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، مصوبه شورا را با موضوع مکان‌یابی شهر جدید در شهرستان جاسک، ابلاغ کرد.

در متن مصوبه آمده است که شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه تاریخ (12 مهر 1400 )موضوع مکان یابی شهر جدید در غرب شهرستان جاسک (شرق روستای گاوبندی) به مساحت 3500 هکتار و جمیعت‌پذیری 200 هزار نفر مصوبه تاریخ( 24 خرداد 1399) شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان را پیرو مباحث جلسه (اول دی 1399 )خود مورد بررسی قرار داد.

بر پایه این خبر، کمیته فنی در راستای سیاست‌های کلان آمایشی کشور مبنی بر افزایش استقرار جمعیت در سواحل مکران و همسو با برنامه‌های مصوب استقرار صنایع عظیم انرژی‌بر در غرب جاسک، مکان یابی مصوب مرجع استانی مبنی بر احداث شهر جدید در شهرستان جاسک را که از میان هفت گزینه در سطح شهرستان جاسک انتخاب شده است را واجد بیشترین نقاط قوت در محورهای محیطی و جغرافیایی- کالبدی- اقتصادی و اجتماعی- محیط دریایی و پدافند غیرعامل می‌داند.

بنابراین ضمن تأیید کلیات مکان‌یابی مذکور، مقرر می‌شود به جهت کاهش حداکثری تبعات احتمالی استقرار جمعیت در منطقه غرب جاسک، طرح جامع شهر جدید با رعایت ملاحظات توسط شرکت عمران شهرهای جدید تهیه و پس از طی مراحل تصویب استانی به شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شود.ابلاغِ احداث شهر جدید در «جاسک» از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات