پیشنهاد ساخت 150 هزار واحد استیجاری همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تصویب آیین نامه اجاره داری در هیات دولت، تحول بزرگی در بازار اجاره بها ایجاد خواهد کرد، گفـت: پیشنهاد کردیم برای بهبود وضعیت اجاره، 150 هزار واحد استیجاری در قالب قانون جهش تولید مسکن با تسهیلات ویژه ساخته شود.

زمان مطالعه 1 دقیقه

پیشنهاد ساخت 150 هزار واحد استیجاری همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با راه حل های بهبود وضعیت اجاره بها، گفت: برای اولین بار جهت مدیریت بازار اجاره، آیین نامه اجاره داری حرفه ای را مطرح کردیم که در حال حاضر در هیات دولت بوده و در صورت تصویب، با ساخت واحدهای استیجاری ارزان قیمت، تحولات ویژه ای در حوزه اجاره داری ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: در جریان بررسی نحوه اجرای قانون جهش تولید مسکن در شورای عالی مسکن برنامه ای جهت ساخت سالانه یک میلیون خانه، پیشنهاد احداث 150 هزار واحد اجاره ای را دادیم تا بتوانیم با ارائه مجوز تسهیلات و خدمات با قیمت تمام شده مناسب بسازیم تا برای بخش خصوصی هم جذابیت داشته باشد و مورد استقبال قرار بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه ساخت واحدهای قانون جهش تولید مسکن از امسال شروع خواهد شد اما تکمیل آنها بیش از یک سال زمان خواهد برد لذا عرضه واحدها به امسال نمی رسد، اما امیدواریم بازار اجاره سال آینده تا حدودی آرام تر باشد.

محمود زاده اضافه کرد: باید به این نکته هم توجه کنیم که کنترل بازار اجاره مسکن نیازمند قانون بوده و تاکنون در این زمینه قانونی نداشتیم و در این دو سال نیز به دلیل شرایط ویژه و شیوع ویروس کرونا از ستاد ملی مقابله با کرونا، مصوباتی برای کنترل بازار اجاره بها درخواست کردیم.پیشنهاد ساخت 150 هزار واحد استیجاری همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات