خانه‌های طرح جهش تولید با حداقل قیمت ساخته می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ضمن استقبال از سازندگانی که قصد دارند در طرح جهش تولید مسکن همکاری کنند، اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی کاهش قیمت تمام شده برای مردم است و البته منافع اقتصادی سازندگان را نیز لحاظ می‌کنیم.

زمان مطالعه 3 دقیقه

خانه‌های طرح جهش تولید با حداقل قیمت ساخته می‌شود

محمود محمودزاده اظهار کرد: نظر ما درخصوص طرح جهش تولید و تامین مسکن، حداقل قیمت تمام شده برای مردم است. پروژه‌ها را صرفا به انبوه‌سازان محدود نمی‌کنیم و از چند طریق کارها جلو می‌رود. یکی از موارد، ساخت مسکن در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر توسط خود مردم است. مقداری که پروژه ها بزرگتر می شود به مجریان ذی‌صلاح واگذار می‌کنیم.

وی افزود: از طرف دیگر رییس‌جمهور تاکید دارد که از ظریت تعاونی‌های مسکن استفاده شود اما تعاونی‌هایی که خوشنام هستند و تجربه موفقی از قبل داشته‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در پروژه‌های بزرگ از انبوه‌سازان، پیمانکاران و تعاونی‌ها استفاده می‌کنیم گفت: انحصاری در این زمینه وجود ندارد. اگر گروهی می‌خواهد در این زمینه فعالیت کند ضمن استقبال صد در صدی از موضوع، اولویت وزارت راه و شهرسازی و دولت، کاهش قیمت تمام شده برای مردم است. اما منافع اقتصادی سازندگان را نیز در نظر می‌گیریم.

محمودزاده درباره قیمت واحدهای طرح جهش تولید مسکن گفت: چیزی که تا کنون در طرح اقدام ملی اعلام و بر اساس آن عمل می‌کنیم فهرست بهای نظام فنی و اجرایی کشور است که تعدیلها به آن تعلق می‌گیرد. مثل سایر پروژه‌های کشور که در بازار، ارزیابی و با حداقل قیمت ممکن اجرا می‌شود. تابستان سال گذشته نرخ ساخت واحدها متری 2.8 میلیون تومان در تعیین شد که تعدیلهای بعدی به آن تعلق می‌گیرد و ملاک قیمت تمام شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تا کنون 534 هزار واحد به مرحله ساخت رسیده که حدود 130 هزار واحد آن پلاکهایی است که به مردم واگذار شده است. مابقی پروژه‌ها که حدود 10 هزار پروژه را شامل می‌شود توسط انبوه سازان، پیمانکاران، تعاونی‌ها و مردم عادی که به شکل گروهی واگذار شده در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر و روستاها زمین می‌دهیم تا خود مردم بسازند. البته رایگان نخواهد بود بلکه اجاره 99 ساله است. قانون اجازه نمی‌دهد انفال را رایگان واگذار کنیم. دلیلی هم ندارد که دستگاه حمایتی، پرداخت یکجای قیمت مسکن را بپذیرد؛ زیرا اجاره سالیانه آن ناچیز است و تلاش می‌شود قیمت پایین بیاید شود. بنابراین هرجا در این طرح صحبت از زمین رایگان شد منظور اجاره 99 ساله است.

بنابراین گزارش، روز 15 مهرماه 1400 اعلام شد که ثبت نام برای واحدهای طرح جهش تولید مسکن از حدود 10 روز دیگر آغاز می‌شود که هنوز شروع نشده است. تسهیلات در نظر گرفته شده برای این طرح 450 میلیون تومان است که به سازندگان پرداخت می‌شود. با اینکه هنوز جزئیات اقساط و نرخ سود تسهیلات خانه‌های طرح جهش تولید مسکن برای دهکهای مختلف توسط بانک مرکزی اعلام نشده، یک نماینده مجلس مبلغ اقساط را 3 میلیون و 750 هزار تا 5 میلیون تومان اعلام کرده است. وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که تلاش می‌کند حداکثر کمک را به دهکهای یک تا سه داشته باشد. این کمکها می‌تواند شامل تقبل تمام یا بخشی از نرخ سود تسهیلات، زمین رایگان، خدمات مهندسی و عوارض صدور پروانه باشد.خانه‌های طرح جهش تولید با حداقل قیمت ساخته می‌شود

دیدگاه ها   1 نظر

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
  2. کاربر ناشناس

    کاش به جای فکر کردن به ساخت خانه با حداقل قیمت به فکر ساخت خانه با حداکثر کیفیت و ایمنی بودند. ار کالاهای بی کیفیت و ارزان الان با جان مردم با خانه های بی کیفیت و ارزان بازی می کنند. مردم هم برای حفظ سرمایه و خانه دار شدن تن به این موضوع می دهند. دقیقا مثل حرف مدیر سایپا درباره کیفیت خودرو که گفته بود اگر بی کیفیت هست چرا مدرم ماشین را میخرند!!!

برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات