فعلا هیچ اطلاعاتی از خانه های خالی نداریم

معاون سازمان امور مالیاتی گفت:‌ تا به امروز وب سرویس رسمی ارسال داده‌های خانه‌های خالی از سوی وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی تحویل داده نشده است.

زمان مطالعه 2 دقیقه

فعلا هیچ اطلاعاتی از خانه های خالی نداریم

طبق قانون شناسایی خانه های خالی جزو وظایف وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود و این وزارتخانه موظف است، اطلاعات خانه های خالی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد. طبق قانون مالیات بر خانه های خالی، خانه هایی که 4 ماه خالی از سکنه باشند، مشمول مالیات می شوند بنابراین تمام خانه هایی که از ابتدای امسال تا مرداد ماه خالی باقی مانده باشند، باید مالیات آن را بپردازند.

در حالی قرار بود مردادماه سال 99 اولین برگه مالیاتی برای مالکان خانه های خالی صادر شود، تا به امروز هیچ یک از مالکان این خانه های خالی مالیاتی نپرداختند و در وعده ای جدید، سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است که دی ماه امسال اولین برگه صادر خواهد شد.

هرچند که از سال گذشته وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد بیش از یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه را شناسایی کرده است، اما سازمان امور مالیاتی می گوید هنوز اطلاعاتی از خانه های خالی ندارد.

هادی خانی، معاون فناوری های مالیاتی در این باره گفت: فعلا اطلاعات هیچ یک از خانه های خالی شناسایی شده، در اختیار سازمان امور مالیاتی نیست.

وی تاکید کرد: تا به امروز وب سرویس رسمی ارسال داده های خانه های خالی از سوی وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی تحویل داده نشده است.

معاون سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سوال که با این شرایط چگونه از دی ماه برگه های مالیانی برای خانه های خالی صادر می شود، اظهار داشت: احتمالا منظور از صدور برگه های مالیاتی برای خانه های خالی از دی ماه این است که در این بازه زمانی سرویس برقرار و به سامان امور مالیاتی تحویل می شود.

خانی ادامه داد: درصورت تحویل این سامانه صدور برگه های مالیاتی بلافاصله انجام می شود اما در حال حاضر دیتا و اطلاعاتی تحویل نگرفته ایم که بر اساس آن برگه مالیاتی برای خانه های خالی صادر کنیم.فعلا هیچ اطلاعاتی از خانه های خالی نداریم

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات