اذعان رئیس اتحادیه سیمان فروشان به صرفه اقتصادی سیمان 22 هزار تومانی / قیمت های فعلی کاذب است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نابسامانی کنونی بازار سیمان مربوط به 16 نفر است، گفت: این افراد سیمان را به صورت عمده خریداری کرده و آن را انبار می‌کنند و پس از به چالش کشیدن بازار، سیمان دپو شده را می‌فروشند یعنی دلیل اصلی افزایش قیمت را می‌توان مربوط به فعالیت سوداگران دانست.

منبع خبر خبرگزاری مجلس شورای اسلامی - خانه ملت

زمان مطالعه 2 دقیقه

اذعان رئیس اتحادیه سیمان فروشان به صرفه اقتصادی سیمان 22 هزار تومانی / قیمت های فعلی کاذب است

روح اله عباس پور در تشریح نشست امروز (دوشنبه 4 مرداد ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و نیرو، معاونان آنها و نمایندگان دستگاه های ذیربط در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستورکار نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی دلایل گرانی سیمان و فولاد در بازار بود، افزود: قطعی مکرر برق در سطح کشور تولیدات واحدهای صنعتی به ویژه فولاد و سیمان را با چالش روبه رو کرده است.

رئیس اتحادیه سیمان فروشان: هر پاکت سیمان با قیمت 22 هزار تومان برای تولیدکننده صرفه اقتصادی دارد

وی اضافه کرد: هرچند بخشی از کاهش تولید سیمان و افزایش قیمت این محصول ناشی از قطعی های برق بوده اما واقعیت این است که دلیل گرانی سیمان به قطعی برق خلاصه نمی شود؛ براساس گفته های رئیس اتحادیه سیمان فروشان، کشور هر پاکت سیمان با قیمت 22 هزار تومان برای تولیدکننده صرفه اقتصادی دارد این در حالی است که در بازار شاهد قیمت های بالاتر از این عدد هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه نابسامانی کنونی بازار سیمان مربوط به 16 نفر است، تصریح کرد: این افراد سیمان را به صورت عمده خریداری کرده و آن را انبار می کنند و پس از به چالش کشیدن بازار، سیمان دپو شده را می فروشند یعنی دلیل اصلی افزایش قیمت را می توان مربوط به فعالیت سوداگران دانست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: وزیر نیرو وعده داد تا 4 روز آینده و با گذشتن از پیک گرما، تنش ها پشت سر گذاشته شود همچنین به گفته آقای اردکانیان مقرر شده تا برای جبران خسارت های وارد شده به واحدهای تولیدی پس از عادی شدن شرایط، برق با تعرفه صفر در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد تا ضرر و زیان آنها نیز جبران شود.

عدم پرداخت حقوق کارمندان وزارت نیرو در شهرستان ها

وی با اشاره به عدم پرداخت حقوق کارمندان وزارت نیرو در شهرستان ها، توضیح داد: طی چندین ماه گذشته، کارکنان وزارت نیرو در شهرستان ها حقوق دریافت نکردند با حقوق خود را به صورت قطره چکانی دریافت کردند که علت اصلی آن نبود منابع مالی است و باید اقدامات لازم برای تامین بودجه موردنیاز این دستگاه ها انجام شود.

به گفته عباسپور براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت،بخش صنعت طی ماه های اخیر حدود 8 درصد رشد داشته که باید آن را به فال نیک گرفت.

برچسب ها:دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات