حداقل بودجه خرید مسکن در تهران چقدر است؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

حداقل بودجه خرید مسکن در تهران چقدر است؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ در شرایط فعلی ارزان‌ترین فایل‌ها برای خرید مسکن در شهر تهران از چند ویژگی‌ مهم برخوردار هستند که مجموع این شرایط آنها را به فایل‌هایی تبدیل کرده است که می‌توان از آنها به‌عنوان مرجعی برای اطلاع از سطح حداقلی بودجه مورد نیاز برای خرید آپارتمان استفاده کرد.

البته سطح حداقلی بهای خرید آپارتمان در هر منطقه متفاوت است و به‌طور معمول هر چه افراد، متقاضی خرید مسکن در محلات مرغوب‌تر و مناطق و محلات بالاتر باشند سطح حداقلی بودجه موردنیاز برای خرید آپارتمان در آن محلات نیز افزایش خواهد یافت. با این حال هم‌اکنون ارزان‌ترین واحدهای مسکونی در هر محله واحدهایی با عمربنای بیش از ۲۰ سال هستند. این واحدها همچنین به لحاظ مساحت کمتر از ۵۰ مترمربع هستند و عمده آنها فاقد یک یا چند مورد از امکانات واحدهای مسکونی فول همچون پارکینگ، انباری و آسانسور هستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد سطح بودجه حداقلی برای خرید مسکن در مناطق جنوبی شهر تهران هم‌اکنون به حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که در مناطق متوسط و مصرفی شهر مانند مناطق ۴ و ۵ بودجه حداقلی برای خرید آپارتمان‌های کوچک‌متراژ، قدیمی ساز و فاقد امکانات معمولا حول و حوش ۸۰۰ تا یک میلیارد تومان است. البته سطح حداقلی ۸۰۰ میلیون تومانی مربوط به مناطق مصرفی واقع در شرق پایتخت وسطح حداقلی یک میلیاردی مربوط به مناطق مصرفی غرب تهران است.

با این حال، نمونه‌های نادری از فایل‌های ارزان‌تر نیز برای متقاضیانی که سطح بودجه آنها کمتر است قابل دسترسی است اما خرید آنها به متقاضیان چندان توصیه نمی‌شود.

حداقل بودجه خرید مسکن در شهر تهران در مناطق مختلف بر اساس قیمت های پیشنهادی


حداقل بودجه خرید مسکن در تهران چقدر است؟

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات