تداوم حرکت صعودی قیمت‌ها در بازار مسکن/ سرعت افزایش قیمت متوقف نشد

زمان مطالعه 2 دقیقه

تداوم حرکت صعودی قیمت‌ها در بازار مسکن/ سرعت افزایش قیمت متوقف نشد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عدم انتشار آمار تحولات بازار مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی وارد چهارمین ماه خود شده است. این وزارتخانه از مردادامسال به این سو با هدف جلوگیری از افزایش قیمت مسکن، انتشار گزارش‌های این بخش را متوقف کرده است!

اما در مقابل بانک مرکزی همچنان آمار تحولات بازار مسکن را به صورت ماهانه منتشر می‌کند و بر اساس جدیدترین آن که دیروز روی سایت این بانک بارگذاری شد متوسط قیمت مسکن در مناطق 22گانه تهران به 26 میلیون و 720 هزار تومان افزایش یافته است. این قیمت در مقایسه با شهریورماه امسال 10 درصد افزایش یافته است. نیمه شهریور ماه امسال بانک مرکزی در خبری کوتاه از "کاهش رشد قابل توجه افزایش قیمت مسکن" در تهران خبر داده بود.

بررسی تحولات قیمت بازار مسکن حاکی از آن است که به طور متوسط قیمت مسکن ماهانه 10 درصد افزایش می‌یابد و می‌توان پیش بینی کرد آبان‌ماه 99 نیز میزان افزایش قیمت‌ها در همین سطح باشد و منطقه یک همچنان رکورددار رشد قیمت‌ها در تهران خواهد بود.

به گزارش تسنیم در ماه گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک پایتخت 56 میلیون و 870 هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت شهریور ماه حدود 12 درصد افزایش یافته است.

بیشترین قیمت متوسط مسکن پس از منطقه یک مربوط به منطقه 3 با 50 میلیون و 457 هزار تومان بوده است. متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در منطقه 2 نیز طی مهرماه امسال 42 میلیون و 298 هزار تومان بوده است.

کمترین متوسط قیمت نیز با 12 میلیون و 427 هزار تومان متعلق به منطقه 18 بوده است. در شهریور ماه امسال متوسط قمت مسکن در این منطقه 10 میلیون و 413 هزار تومان بود.

طبق روال همیشگی نیز بیشترین معاملات مسکن با 1270 فقره مربوط به مطقه 5 بوده که البته برخی از فعالان بازار مسکن بر این بارند این آمار از معاملات صوری و با هدف افزایش قیمت در این منطقه نشأت می‌گیرد. در شهریور ماه 1304 فقره قرارداد در این منطقه ثبت شده بود.

کمترین معاملات انجام شده نیز با 65 فقره مربوط به منطقه 19 است. در شهریور ماه در این منطقه 67 فقره قرارداد در سامانه کد رهگیری ثبت شده بود.تداوم حرکت صعودی قیمت‌ها در بازار مسکن/ سرعت افزایش قیمت متوقف نشد

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات