آمار جدید قیمت ملک در تهران

زمان مطالعه 2 دقیقه

آمار جدید قیمت ملک در تهران

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مسعود افشین اعلام کرد: متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی دربهار سال 1399 شهر تهران حدود 25 میلیون و 511 هزار تومان بوده که نسبت به فصل قبل، 22/6% و نسبت به فصل مشابه سال قبل 50/4% افزایش داشته است.

وی افزود: بیشترین قیمت فروش هر متر مربع زمین با حدود 55 میلیون تومان در منطقه‌ 3 تهران و کمترین قیمت مربوط به منطقه 20 با قیمت هرمترمربع حدود 6 میلیون و 900 هزار تومن بوده است.

همچنین بیشترین تغییر قیمت زمین نسبت به فصل بهار سال گذشته مربوط به منطقه 21 و کمترین تغییر قیمت مربوط به منطقه‌ 18 تهران می باشد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار کرد: متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی دربهار سال 1399 شهر تهران حدود 18/8 میلیون تومان بوده که نسبت به فصل قبل و نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 22/8% و 43/8% افزایش داشته است.

در بهار امسال هم بیشتر و کمترین قیمت فروش هر متر مربع زمین در شهر تهران بترتیب مربوط به منطقه یک با 39/3 میلیون تومان و منطقه‌ هجده تهران با 8/6 میلیون تومان بوده است. بیشترین رشد قیمت هر متر مربع زیر بنای مسکونی نسبت به بهار سال قبل مربوط به منطقه‌ی 19 و کمترین آن در منطقه‌ی 22 تهران بوده است.

همچنین متوسط مبلغ اجاره‌ ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه‌ پرداختی برای اجاره‌ یک مترمربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی دربهار سال 1399 شهر تهران به حدود 56 میلیون تومان رسید که 9/8% بیشتر از فصل قبل و 38/4% بیش از بهار 1398 بود. مناطق یک و 19 تهران به ترتیب با 97/8 و 25/7 هزار تومان رکورد دار بیشترین و کمترین مبلغ اجاره در تهران بوده اند.

آمار جدید قیمت ملک در تهران

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات