فهرست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی می‌رود

زمان مطالعه 2 دقیقه

فهرست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی می‌رود

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به اینکه بعد از اعلام خبر افتتاح اولین سری واحدهای مسکن ملی و همچنین حذف متقاضیانی که آورده خود را پرداخت نکرده‌اند، سرعت واریزی متقاضیان افزایش یافته است، بیان کرد: البته وزارت راه و شهرسازی اصراری به این موضوع ندارد چرا که متقاضیانی که آورده خود را پرداخت نمی‌کنند حذف و افراد حاضر در فهرست ذخیره، جایگزین آنها خواهند شد اما باید این موضوع در نظر گرفته شود که تملک واحدهای مسکن ملی منوط به پرداخت آورده است.

محمود زاده اظهار کرد: ساخت تمامی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است و آورده متقاضیان اصلی‌ترین منبع احداث این پروژه‌ها است، بنابراین باید هرچه سریعتر ثبت‌نام‌کنندگان مبالغ خود را واریز کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در صورتی که متقاضیان در این زمینه کوتاهی کنند این موضوع سبب زیان به بخش عمده‌ای از متقاضیان می‌شود، چرا که تاخیر در پرداخت آورده باعث کندی سرعت ساخت پروژه‌ها می‌شود.

او ادامه داد: ما اصراری نداریم که متقاضیان واریز وجه کنند اما اگر متقاضی آورده خود را پرداخت نکند باعث کندی سرعت در اجرای تمامی پروژه‌ها می‌شود.

محمودزاده در ادامه به ارسال فهرست جدید اسامی مالکان واحدهای خالی از سکنه اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در یکی دو هفته آینده فهرست جدید این مالکان را به سازمان امور مالیاتی ارسال کنیم.

او ادامه داد: برای وزارت راه و شهرسازی تعداد واحدهای مالکان مهم نیست و یا اینکه این واحدها در مالکیت چه فردی هست، این موضوع به هیچ عنوان مهم نیست بلکه برای وزارت راه و شهرسازی موضوع خالی نبودن واحدها حائز اهمیت است و باید هر چه سریعتر این واحدها به چرخه بازار مسکن وارد شوند.

به گفته این مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی در طرح مالیات از خانه‌های خالی قصد دارد واحدهای فاقد سکنه و خالی را به چرخه اجاره یا خرید وارد کند تا در نهایت بازار مسکن به ثبات برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در حالی که سازمان امور مالیاتی مدعی است که در فهرست مرحله اول بخش عمده‌ای از افراد صاحب واحدهای خالی نبوده‌اند و ادعای خالی بودن واحدهای آنان به صورت کامل رد شده است اما وزارت راه و شهرسازی تمامی فهرست افراد را بر اساس قطعیت ارسال کرده است، حال آنکه اگر سازمان امور مالیاتی مدعی است که فهرست آمار مربوط به خانه‌های خالی اشتباه است به چه موردی استناد کرده‌ است؟

او در پایان تصریح کرد: در مرحله اول ۱۰۹ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه شناسایی شد که در حال حاضر فهرست آنان به صورت کامل از سوی وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.فهرست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی می‌رود

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات