۱۱۵۰۰ واحد طرح ملی مسکن به دستور روحانی افتتاح می‌شود

زمان مطالعه 2 دقیقه

۱۱۵۰۰ واحد طرح ملی مسکن به دستور روحانی افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود محمودزاده با تشریح جزئیات افتتاح‌های طرح ملی مسکن ، اظهار کرد: با توجه به قول وزارت راه، افتتاح‌ پروژه‌های طرح ملی مسکن و همچنین باقی‌مانده‌های مسکن مهر، فردا اول آبان با حضور رئیس جمهوری و وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش به شکل ویدئوکنفرانس انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بخش اول مراسم فردا، افتتاح پروژه‌های طرح ملی مسکن است که در این بخش 11560 واحد در 8 استان افتتاح می‌شود. علاوه بر این واحدها، برخی از پروژه‌های بافت فرسوده که توسط مالکان احداث شده است نیز در سراسر کشور، افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که بخش دوم افتتاح‌ها شامل واگذاری زمین به گروه‌های ساخت گفت: 135 هزار زمین به گروه‌های ساخت واگذار می‌شود که از این تعداد 95 هزار قطعه، ظرف یک‌سال گذشته واگذار شده و در این مراسم 40 هزار واحد دیگر واگذار می‌شود. در این بخش، هر پلاک به گروه‌های سه نفر به بالا واگذار می‌شود تا نسبت‌به احداث واحد مسکن ملی، اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بخش دیگر مراسم روز پنجشنبه را معرفی 253 هزار نفر به 253 هزار واحد مسکن ملی در حال احداث اعلام کرد و افزود: حدود 14 هزار و 500 واحد مسکن ملی در بافت‌های فرسوده در حال انجام است که از این تعداد 6 هزار و 700 واحد در این مراسم به بهره‌برداری می‌رسد.

محمودزاده همچنین بخشی از این مراسم را آغاز واحدهای مسکن ملی در قالب تفاهم‌نامه‌ها با دیگر وزارتخانه‌ها عنوان کرد و گفت: حدود 69 هزار واحد مسکن ملی در قالب تفاهم‌نامه‌ها آغاز عملیات اجراییشان انجام خواهد شد که از این تعداد، 30 هزار واحد مسکن ملی فرهنگیان، 37 هزار واحد مسکن ملی نیروهای مسلح، 2 هزار واحد مسکن ملی کارگران است. در این مراسم، آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن فرهنگیان به شکل نمادین با حضور وزیر آموزش و پرورش انجام خواهد شد. پیش‌تر نیز 14 هزار و 500 واحدی برای فرهنگیان کلنگ‌زنی شد.

افتتاح 40108 واحد مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی، بخش آخر برنامه ویدئوکنفرانسی با رییس‌جمهور را افتتاح باقی‌مانده‌های مسکن مهر برشمرد و گفت: افتتاح 40108 واحد مسکن مهر در روز پنجشنبه انجام خواهد شد که با این افتتاح در تعدادی از استان‌های کشور مسکن مهر، به‌طور کامل به اتمام می‌رسد و جشن اختتام آن همزمان برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در مجموع 53 هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده است که در مراحل مختلف ساخت قرار دارد. بر اساس برنامه‌ریزی که استان‌ها و دستگاه‌های متولی داشتند باید ظرف روزهای آتی آنها نیز به اتمام برسد و تحویل متقاضیان شود.

۱۱۵۰۰ واحد طرح ملی مسکن به دستور روحانی افتتاح می‌شود

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات